EP Transporto ir turizmo komitetas pritarė R. Pakso pasiūlymui dėl „Rail Baltica“ finansavimo

2018-08-29

Europos Parlamento Transporto ir turizmo komitetas pritarė EP nario, Prezidento Rolando Pakso siūlymui 2019 metų ES biudžete ypatingą dėmesį skirti europinės vėžės „Rail Baltica“ projektui ir jo finansavimui, skiriant ne mažiau lėšų, negu yra numatyta pirminiuose susitarimuose.

„Rail Baltica“ yra vienas svarbiausių Europos transporto projektų. Todėl aš paraginau Europos Komisiją užtikrinti, kad šiam projektui būtų išlaikytas toks pat stabilus ES finansavimo lygis“, - sakė EP narys, frakcijos „Laisvės ir tiesioginės demokratijos Europa“ vicepirmininkas, Prezidentas  R. Paksas.

Politiko teigimu, svarbu, kad ir po 2020 metų būtų išlaikomas pakankamas ES finansavimas svarbiems transporto projektams. Pasak R. Pakso, negalima leisti, kad dėl migrantų krizės ar BREXIT nukentėtų tokių svarbių projektų, kaip „Rail Baltica“, finansavimas.

„Nesinorėtų, kad su Rail Baltica“ projektu atsitiktų panašiai, kaip su Ignalinos atominės elektrinės uždarymo finansavimu, kai ES bando mažinti ankstesnius savo įsipareigojimus dėl lėšų skyrimo visiškam jos uždarymui. Būtent dėl šios priežasties aš ir pateikiau pasiūlymą, kad Europos Komisija užtikrintų stabilų „Rail Baltica“ projekto finansavimą nuo pradžios iki pabaigos. Nes tai iš tiesų svarbu ne tik trims Baltijos valstybėms, bet ir pačiai Europai“, - sakė europarlamentaras R. Paksas.

 

Europos Parlamento nario R. Pakso biuro inf.