Europarlamentro R. Pakso dėmesio centre – Lazdijų pasienio užkardos reforma

2015-06-22

Penktadienį Europos Parlamento frakcijos „Laisvės ir tiesioginės demokratijos Europa“ vicepirmininkas, Prezidentas Rolandas Paksas susitikimo su Lazdijų pasienio rinktinės profesinės sąjungos atstovais domėjosi problemomis, kurios kelia nerimą pasieniečiams dėl ketinimų reformuoti Lazdijų pasienio rinktinę.

Valstybinės sienos apsaugos tarnyba siūlo Lazdijų pasienio rinktinę panaikinti, o jai šiuo metu priskirtą daugiau kaip 250 kilometrų ilgio valstybinės sienos ruožą perduoti kontroliuoti Varėnos ir Pagėgių pasienio rinktinėms. Pasieniečiai tikinami, kad dėl reformos niekas nenukentės, tačiau žmonės tuo abejoja ir sako nelabai suprantantys, kam tokia reforma reikalinga.

„Pusė milijono eurų kažin ar yra tie pinigai, kurie, kaip sako, bus sutaupyti. Kažin ar tokia suma valstybei gali atstoti tai, kad šimtas ar daugiau darbuotojų paprasčiausiai praras darbą, jie nemokės mokesčių. Žinoma, mus tikina, kad visiems bus pasiūlytas darbas, bet įsivaizduokite atstumą nuo Lazdijų iki Varėnos ar Pagėgių – atlyginimo iki ten nuvažiuoti neužteks, jau nekalbant apie kitus dalykus“, - kalbėjo Laimutė Lynikaitė, Lazdijų pasienio rinktinės profesinės sąjungos pirmininkė.

Iki kitų metų vasario iš rinktinėje esamų penkių šimtų pareigybių ketinama panaikinti 110. Iki 2016 m. liepos mėnesio būtų sujungtos Lieponos ir Kybartų užkardos.

„Apie reformą esu kalbėjęs su vidaus reikalų ministru S. Skverneliu. Jis užtikrino, kad padarys viską, kad žmonių interesai nenukentėtų ir būtų surasti optimaliausi sprendimai. Po susitikimo su jumis matau, kad pasiūlymus įvairiu lygiu dar ne kartą reikės vertinti ir svarstyti. Esu už tai, kad  reikėtų devynis kartus pamatuoti, o tik dešimtą – pjauti. Jeigu iš tiesų reikia”, - sakė europarlamentaras R. Paksas.