Lietuvos slaugytojoms – europarlamentaro R. Pakso sveikinimai ir padėka

2015-05-13

Minint Tarptautinę slaugytojo dieną, Europos Parlamento frakcijos „Laisvės ir tiesioginės demokratijos Europa“ vicepirmininkas, Prezidentas Rolandas Paksas pasveikino Lietuvos slaugytojas, dėkodamas joms, kad medicinos reformų sūkuryje išlaikė tai, kas svarbiausia pacientams – kantrybę ir atjautimą.

Tardamas sveikinimo žodžius Vilniuje, Mokytojų namuose, susirinkusioms slaugytojoms, politikas akcentavo jų pasiaukojimą bei kantrybę, akcentuodamas, kad net esant nepakankamam finansavimui ir dideliems darbo krūviams, slaugytojų padėjėjų stygiui, angelai baltais chalatais visuomet randa šiltą, padrąsinantį žodį.

„Ačiū, kad šiltu žvilgsniu ir nuoširdžiu darbu suteikiate ligoniams galimybę kuo greičiau pasveikti. Ačiū už rūpestį poliklinikų kabinetuose, ligoninių palatose ir laboratorijose, už ištikimybę savo profesijai ir pasiaukojimą visuomenei“, - kalbėjo R. Paksas.

Lietuvos slaugos specialistų organizacijos prezidentei Danutei Margelienei politikas įteikė visoms slaugytojoms skirtą padėkos raštą ir tris dešimtis geriausių slaugytojų pakvietė apsilankyti Europos Parlamente.

R.Pakso teigimu, artimiausiu metu planuojamame susitikime su organizacijos vadovais jis detaliau aptars slaugytojų darbo problemas, Europos Parlamento direktyvoje dėl profesinių kvalifikacijų pripažinimo apibrėžtas kvalifikacijos bei darbo apimčių, slaugytojų rengimo ir jų diplomų pripažinimo ES valstybėse nuostatas.

„Reikia diskutuoti ne tik apie slaugytojų darbo užmokesčio Lietuvoje didinimą, darbo krūvių sumažinimą, bet ir dėl padidintos rizikos vietose dirbančių specialistų papildomą draudimą, dėl didėjančios rizikos sveikatai matuojant įvairiems virusams, dėl medicinos personalo biurokratinių funkcijų mažinimo. Juk slaugytojų vaidmuo gydymo įstaigose iš tiesų yra ne ką mažesnis nei gydytojų. Reikia ne tik deramai įvertinti jų darbą, bet ir tinkamai jį organizuoti – kad medikai dirbtų kaip viena komanda“, - sakė Europos Parlamento narys R. Paksas.   

Jo vertinimu, daugelis reformų sveikatos apsaugos sistemoje buvo orientuojamos į įvairius finansinius rodiklius, bet ne medicinos personalo, tarp jų į slaugos specialistų, darbo sąlygų gerinimą ir tinkamą jų įvertinimą bei pacientų poreikius.

„Tai labai blogai, nes pernelyg propaguodama laisvos rinkos principus, bandydama optimizuoti gydymo paslaugas teikiančias įstaigas, dažnu atveju valstybė stengdavosi nematyti juose dirbančių žmonių, tų reformų pasekmių būtent darbuotojams. Todėl šiandien gydymo įstaigose  trūksta slaugytojų padėjėjų, dirbantiems tenka milžiniškas darbo krūvis ir mokamas mažas atlyginimas. Tai reikia iš esmės keisti“, - kalbėjo politikas.