N. Farage: ES politinio prieglobsčio planas kelia grėsmę mūsų civilizacijai

2015-05-04

Vienas iš Europos Parlamento frakcijos „Laisvės ir tiesioginės demokratijos Europa“ prezidentų, Jungtinės Karalystės Nepriklausomybės partijos vadovas Nigel Farage praėjusią savaitę vykusiame Europos Parlamento plenariniame posėdyje pasisakė prieš Europos Komisijos pasiūlytą ES migracijos ir politinio prieglobsčio planą.

N. Farage teigė, jog ES yra tiesiogiai atsakinga už Artimuosiuose rytuose vykstančią krizę dėl dalyvavimo kariniuose konfliktuose prieš ketverius metus bei už skurdą besivystančiose šalyse, kadangi ES galiojantys reikalavimai žemės ūkio produkcijai neleidžia joms vystyti eksporto į šalis nares.

„Mes esame tiesiogiai atsakingi už žmones, skęstančius prie Europos krantų. Mes turime išspręsti šią problemą. Tačiau svarbiausias klausimas – kaip? Australijos premjeras Tony Abbot siūlosi mums padėti. Australijai pavyko išgelbėti žmones nuo paskendimo. Bet ne, mums neįdomu, kaip to pasiekė australai, mes nusprendėme, kad galime susitvarkyti patys. Ir mes nusprendėme, kad visi gali atvykti ir nebūti išsiųsti atgal“, - kalbėjo frakcijos lyderis.

N. Farage kaip pagrindinę siūlomo plano problemą įvardija tai, jog apibrėžimas, kas gali kreiptis dėl prieglobsčio yra labai platus ir remiantis naująja tvarka, į ES galės imigruoti bene kiekvienas panorėjęs.

„Atleiskite, tačiau mes negalime priimti milijonų. Mano šalyje jau dabar 77 procentai gyventojų teigia, jog mes nebegalime susitvarkyti su dabartiniu imigracijos lygiu. Be to, kai Islamo valstybės ekstremistai grasina ketinantys užtvindyti mūsų žemyną puse milijono kovotojų, jie nemeluoja. Šiame dokumente nėra nieko, kas galėtų juos sustabdyti.  Aš bijau, jog sutikdami įsileisti didžiulį kiekį žmonių iš šių karo nusiaubtų regionų be jokios atrankos, mes kuriame tiesioginę grėsmę savo civilizacijai.“, - teigė jis.