R. Paksas: „Ar naują Europą kursime lazdomis ir prievarta?“

2017-12-18

„Ar pritariate buvusio Europos Parlamento pirmininko Martino Šulco planams iki 2025 m. įkurti Jungtines Europos Valstijas? Jei taip, tai ar tose valstijose matote lygiateises, savarankiškas valstybes?

O gal matote vienodas piliečių pensijas ir minimalų atlyginimą, pavyzdžiui, Vokietijoje ir Lietuvoje?“, - kreipdamasis į Europos Parlamento ir Europos Komisijos narius, paskutinėje šiais metais plenarinėje sesijoje Strasbūre klausė Europos Parlamento narys, frakcijos „Laisvės ir tiesioginės demokratijos Europa“ vicepirmininkas, Prezidentas Rolandas Paksas.

Dalyvaudamas diskusijoje dėl Europos Vadovų Tarybos darbotvarkės ir „Brexit“ derybų, politikas daugiausia dėmesio skyrė būtent naujos Europpos Sąjungos kūrimo darbotvarkei.

R. Paksas klausė, ar dabartinis Europos Sąjungos devizas „Suvienijusi įvairovę!“ jai jau pradeda trukdyti taip, kad tą įvairovę reikia suvienyti į Jungtines Europos valstijas.

„Gal planuojamas naujas devizas; „Viena sąjunga, viena valstybė, viena tvarka!“. Ir kaip tas valstijas kursime? Kaip naujo tipo demokratiją lazdomis Katalonijoje? Ar tuo senuoju keliu, kaip visuomet buvo kuriama imperija – prievarta, rimbu, karais, krauju?

Negi šiuos atributus, kolegos, siūlysite padėti ant derybų stalo Vadovų Taryboje?“, - savo pasisakyme retoriškai klausė EP narys, frakcijos „Laisvės ir tiesioginės demokratijos Europa“ vicepirmininkas R. Paksas.