R. Paksas. Be pagarbos piliečiams net ir gražiausi žodžiai neįtikina

2018-10-24

Europos politikai dažnai stengiasi gražiai pakalbėti, į programas sudėlioti gražius žodžius. Deja, jie neįkvepia. Nes tų politikų veiksmuose trūksta pagarbos savo piliečiams. 
Tuo įsitikinęs Europos Parlamento narys, frakcijos „Laisvės ir tiesioginės demokratijos Europa“ vicepirmininkas, Prezidentas Rolandas Paksas. 
Jo teigimu, Europos Parlamente labai dažnai siūloma kalbėti apie žmogaus teisių pažeidimus Afrikos ar Azijos valstybėse. Apie žmogaus teisių pažeidimus Europos Sąjungos valstybėse bevelijama nutylėti. 
„Todėl kalbėdamas diskusijose dėl kitų metų Europos Komisijos darbotvarkės aš tiesiai paklausiau: ką pirmininkas asmeniškai ir visa komisija in corpore galėtų padaryti, kad ir Lietuvoje, Europos Sąjungos valstybėje, pradėtų galioti Visuotinė žmogaus teisių konvencija? Kad piliečiai atgautų savo pilietines teises, o prieš aštuonerius metus priimtas Europos Žmogaus teisių Teismo sprendimas pagaliau įsigaliotų“, – sakė pašnekovas. 
R. Pakso vertinimu, savo biurokratiniuose planuose paskendusios ES institucijos kurpia niekam nereikalingus vis naujus planus ir direktyvas. 
„Vienus neįgyvendintus planus keičia nauji, kurie taip pat nebus įgyvendinti. Netrukus ir šiuos pakeis dar naujesni, o visuomenė, taip planuojant ir imituojant veiklą, tuo metu vis labiau skurdinama ir apgaudinėjama, ja nuolat manipuliuojama“, – įsitikinęs parlamentaras.
Būtent socialinės atskirties problemas, politikų dėmesio stoką joms R. Paksas akcentavo kalbėdamas Strasbūre ir dėl Europos Vadovų Tarybos susitikimo spalio mėnesį rezultatų. 
„Galvodami tik apie kibernetinį saugumą, migrantų paskirstymo kvotas, bet nemažindami socialinės atskirties visuomenėje, kuriai tarnaujame, nei Europos Sąjungos vidaus, nei jos išorės problemų neišspręsime“, – sakė Europos Parlamento frakcijos „Laisvės ir tiesioginės demokratijos 
Europa“ vicepirmininkas, Prezidentas 
R. Paksas. 
Europos Parlamento narys taip pat pasidžiaugė, kad Europos Vadovų Taryba pagaliau suprato, kad migrantų antplūdis yra pražūtis Europai. Jis pasveikino siūlymus užkirsti kelią nelegaliai migracijai, stiprinti sienų apsaugą ir pareigūnų skaičių. 
„Gal ir kitos Europos institucijos po tokio Europos Vadovų Tarybos sūlymo pagaliau turėtų susiprasti ir atsisakyti išpuolių prieš bendrijos valstybes, kategoriškai pasisakiusias už migracijos apribojimą net ir vidaus sienomis. Negi manote, kad be jų kategoriško nusiteikimo ir tvirtos pozicijos nelegali migracija būtų sumažėjusi?“ – kolegų parlamentarų retoriškai klausė R. Paksas. 
Jo teigimu, būtent Grąžinimo direktyva, o ne migrantų paskirstymo kvotos po Europos Sąjungos valstybes privalo būti tas esminis dokumentas, kuriuo nuo šiol ES privalo vadovautis.