R. Paksas. Dešimtmečius trukęs pokaris lietuvių tautą sužalojo bene labiausiai

2015-05-08

„Lietuvoje minint Antrojo pasaulinio karo pabaigą, negalima pamiršti pokario, kuris lietuvių tautą sužalojo bene labiausiai.  Šiandien nulenkdamas galvą mūsų partizanams, aš atiduodu pagarbą visoms Antrojo pasaulinio karo aukoms“, - padėdamas gėles ant Lietuvos laisvės kovotojų kapų Duksnynos kapinėse, sakė Europos Parlamento narys, frakcijos „Laisvės ir tiesioginės demokratijos Europa“ vicepirmininkas, Prezidentas Rolandas Paksas.

„Šis karas Lietuvai, kaip ir kitoms Europos tautoms atnešė ne tik kančias, netektis praradimus, bet ir ilgus dešimtmečius trukusią kankinystę – komunistinį režimą. Lietuvių tautos sūnūs ir dukros, pasiryžę apginti Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę, pakilo į mirtiną kovą prieš okupacinį režimą, tačiau žuvę liko „vienui vieni“ miškuose, kapinėse, palaukėse ir pakrūmėse.  Galvas padėjo mūsų jaunuomenė – gimnazistai, studentai ir mokytojai. Ar galime šiandien būti ramūs, kad tai daugiau nepasikartos, kad jau išmokome istorijos pamokas? Deja, Vilniuje – mūsų valstybės sostinėje iki šiolei neturime net paminklo, įamžinančio dvidešimtojo amžiaus lietuvių tautos herojų - partizanų atminimą“, - apgailestavo R. Paksas.

Politikas antrojo pasaulinio karo aukų atminimo dieną aplankė Didžiosios kovos apygardos partizanų miško parką-memorialą. Jis įkurtas šviesios atminties monsijoro Alfonso Svarinsko iniciatyva Šventosios, Mūšios ir Siesarties upių santakoje Ukmergės rajone. Duksnynos kapinėse perlaidoti 1944-1945 metais Ukmergės apylinkėse žuvę Didžiosios Kovos apygardos ir Vyčio apygardų partizanai. Mūšios parke žuvusiųjų partizanų atminimui pastatyta 14 kryžių – po atskirą kryžių kiekvienam batalionui.