R. Paksas. ES teisės aktai turi būti supaprastinti

2016-10-03

Viešėdamas Klaipėdos uostamiestyje Europos Parlamento narys, frakcijos Laisvės ir tiesioginės demokratijos Europa vicepirmininkas Rolandas Paksas susitikimą su jūrininkais ir aptarė  žvejybos problemas, Lietuvos ir ES teisės aktus šioje srityje.

R. Pakso manymu, įgyvendinant žuvininkystės kontrolę Europoje, žvejams kyla problemų, kadangi ES taisyklės valstybėse narėse taikomos labai skirtingai. EP Žuvininkystės komitete dirbantis R. Paksas pasisako už tai, kad Sąjungos teisės aktai būtų supaprastinti, o ES lygmeniu nustatyti skaidrius vertinimo kriterijai. „Perteklinių apribojimų bendrijos laivams neturėtų būti, o reglamentavimas turi būti vienodas visiems. Lietuvos jūrininkų išsakytų problemų sprendimų ieškosiu ES institucijose“, - sakė R. Paksas.

„Jūrininkų bėdos daug metų nesprendžiamos, girdime tik garsius pažadus, na, o įvairūs reikalavimai ir reglamentavimai verčia labiau galvoti ne apie jūrą, bet popierius”,  – sakė jūrų kapitonas Juozas Lieponis.

R. Pakso manymu, įgyvendinant žuvininkystės kontrolę Europoje, žvejams kyla problemų, kadangi ES taisyklės valstybėse narėse taikomos labai skirtingai. EP Žuvininkystės komitete dirbantis R. Paksas pasisako už tai, kad Sąjungos teisės aktai būtų supaprastinti, o ES lygmeniu nustatyti skaidrius vertinimo kriterijai.

„Valstybės narės taisykles į nacionalinę teisę perkelia nevienodai, nes Reglamente yra daug neprivalomų nuostatų. Kita vertus,  kai kurių šio reglamento nuostatų iš tikrųjų negalima įgyvendinti, nes taisyklės nepritaikytos prie realijų arba jos prieštaringos”, - sakė europarlamentaras.

Viešnagės Klaipėdoje metu Europos Parlamento narys  R. Paksas  apsilankė  ir Klaipėdos universitete. Čia susitikimo su jo rektoriumi Eimučiu Juzeliūnu metu, kalbėta ir apie platesnes studentų galimybes naudotis įvairiomis Europos Sąjungos studijų bei mainų programomis.