R. Paksas. Europos saugumo strategija susiduria su naujais iššūkiais

2015-04-30

„Atsižvelgiant į saugumo padėties Europoje pokyčius dėl artimiausios kaimynystės šalyse kilusių naujų konfliktų ir perversmų, didėjančio radikalizmo, keliančio smurtą ir terorizmo pavojų, ES vidaus saugumo strategijos atnaujinimas tampa dideliu iššūkiu eliminuoti pavojingus procesus, kurie įgauna naujų bruožų“, - Europos Parlamento sesijoje kalbėjo frakcijos „Laisvės ir tiesioginės demokratijos Europa“ vicepirmininkas, europarlamentaras Rolandas Paksas.

Diskusijoje dėl Europos saugumo darbotvarkės atnaujinimo dalyvavęs parlamentaras akcentavo, kad penkeriems ateinantiems metams Europos Komisijos rengiamoje strategijoje didžiausią dėmesį būtina skirti kibernetiniam saugumui, kovai su prekyba žmonėmis ir terorizmu, organizuotu nusikalstamumu, pinigų plovimu ir korupcija.

„Tačiau net ir šiuo sudėtingu laikotarpiu strategijoje turėtų būti išlaikomi svarbiausios žmogaus teisės ir laisvės: asmeninio gyvenimo privatumas, teisė turėti savo nuomonę ir ją viešai reikšti. Nauja strategija ir nauji iššūkiai negali sukelti nepagrįsto kiekvieno piliečio totalaus sekimo ir įtarinėjimo, visuotinės elektroninių susižinojimo priemonių kontrolės bei išankstinių nuostatų dėl vieno ar kito piliečio lojalumo savo valstybei ir tautų Europos idėjai“, - pabrėžė Europos Parlamento narys, Prezidentas R. Paksas.

Žiūrėti video