R. Paksas. JAV prezidento rinkimai - dar vienas skambutis politikos ir verslo elitui

2016-11-10

Daugelis šiandienos politikų užsižaidė politika, nuošalėje palikę visuomenę su jos problemomis ir bėdomis. „Tai – viena esminių priežasčių, kodėl JAV prezidento rinkimus Donaldas Trumpas“, - europarlamentaras, Europos Parlamento frakcijos Laisvės ir tiesioginės demokratijos Europa vicepirmininkas  Rolandas Paksas, pastebintis, kad visuomenė gali būti kantri ir taikstytis su politikų elgesiu, bet iki tam tikro laiko. 

„Bijau, kad jeigu ir vėl bus aiškinama, kad žmonės ne tą ar ne tuos išsirinko, tas laikas gali ateiti gerokai per greitai, o visuomenės pykčio padariniai gali būti neįsivaizduojami“, - įsitikinęs R. Paksas.

Anot jo, šiandien svarbiausia visas emocijas ir išrinkto prezidento vertinimus atidėti į šalį. Pasvarstymai, kurie prašosi savaime, yra tokie: kiek pats D. Trumpas darys iš to, ką žadėjo prieš rinkimus? Kiek jam bus leista padaryti?

„Valdžios ir įtakos niekas lengvai neatiduoda, todėl visai nenustebčiau, jeigu būtų bandoma tik pradėjusiam savo veiklą prezidentui organizuoti apkaltą. Žinoma, gali būti pasirinktas ir kitas kelias – bandymas fiziškai pašalinti išrinktą šalies vadovą, kaip jau Amerikoje yra pavykę ne kartą“, - komentuodamas JAV prezidento rinkimus kalbėjo R. Paksas.  

Jis neatmetė, kad nugalėjus D. Trumpui, federalistinės ir globalistinės nuotaikos Europos Sąjungoje bus stiprinamos tyčia, kalbant apie tai, kad Amerika traukiasi iš Europos, kad silpnėja NATO, todėl Europą gali išsaugoti tik didesnė centralizacija, federalizacija, bendros karinės pajėgos ir kiti globalūs dalykai, kuriuos bus siekiama įgyvendinti valstybių savarankiškumo sąskaita.

R. Pakso įsitikinimu, rinkimų rezultatai Amerikoje – dar vienas skambutis politikos ir verslo elitui. Nuo to, ar jie jį išgirs, priklauso daugelis visuomenei svarbių dalykų.

„Kadangi Europos politikai kol kas nepasimoko iš daugelio svarbių dalykų: nevykusio demokratijos eksporto, visuomenės nuotaikų, jos nepasitenkinimo, BREXIT ir nacionalinių referendumų kitose ES valstybėse, mes artėjame prie situacijos, kai akivaizdu, kad politinis elitas jau nebegali valdyti senoviškai, o masės nebenori gyventi senoviškai to elito valdomos. Vadovėliuose tai buvo vadinama revoliucine situacija. Ar visuomenės priešprieša elito buržuazijai peraugs į revoliuciją – klausimas, į kurį atsakymo šiandien aš neturiu. Bet prielaidų ir sąlygų tokiam bjauriam dalykui – daugiau negu reikia“, - sakė europarlamentaras R. Paksas.

Anot jo, akivaizdu, kad kai kurie pakankamai įtakingi šiandienos politikos lyderiai pastaruoju metu ieško anaiptol ne sąlyčio taškų, bet gilina konfrontaciją. Ir tarpusavyje, ir su visuomene. Tai labiausiai ir jaudina. Nepripažįstant padarytų klaidų, daromos naujos. Anksčiau ar vėliau už jas gali tekti sumokėti.

„Už ankstesnes politikų klaidas viena dalis visuomenės šiandien jau moka socialine atskirtimi, nepritekliais, kita, deja – ir sugriautais namais, žuvusiais artimaisiais. Būtent tokia kaina turėtų paakinti nebedaryti naujų klaidų. Gal pagaliau tai suprasime“, - kalbėjo EFDD frakcijos vicepirmininkas.