R. Paksas: „Jungtinių Europos valstijų pradžia sutaps su Europos pabaigos pradžia“

2017-09-14

„Jūs užsibuvote čia per ilgai ir nieko gero nepadarėte. Išeikite, sakau jums, išvaduokite mus nuo savęs. Dėl Dievo meilės, išeikite“.

Šiais britų politiko O. Kromvelio žodžiais, kuriuos 1940 metais Anglijos premjerui N. Čembrelenui pakartojo parlamento narys L. Amery, savo kalbą, dalyvaudamas diskusijose po Europos Komisijos pirmininko J. C. Junkerio metinio pranešimo pradėjo Europos Parlamento narys, Prezidentas Rolandas Paksas.

Politikas sakė to netaikąs ponui J.C. Junkeriui, bet pasiūlė jam priminti šią citatą tiems, kam nuolat niežti rankos „paauklėti“ Rytų ir Vidurio Europos valstybes. Ir tiems, kas turi interesų dėl savo ekonomikos galios stiprėjimo kitų ES bendrijos narių sąskaita.

Europos Parlamento frakcijos „Laisvės ir demokratijos Europa“ vicepirmininkas R. Paksas pabrėžė, kad nepaisant gražių kalbų, po konkrečių veiksmų vis labiau stiprėja įsitikinimas, kad Europos Sąjungos kaip suverenių Europos valstybių sandraugos projektas yra pasmerktas.

„Nuolat pabrėžiant naujosios, ne žmonių, bet biurokratų kuriamos Europos postulatus, nekreipiant dėmesio į visuomenes vienoje ar kitoje valstybėje, mes prarandame Europą. Kaip idėją. Kaip Dievo ir Europos Sąjungos tėvų tvarinį. Kap galimybę augti ir stiprėti“, – sakė parlamentaras.

Politiko teigimu, simptomatiška tai, kad Komisijos pirmininkas, kalbėdamas apie svarbiausius ES principus, būtent valstybių savarankiškumo tarp jų nepaminėjo.

„Bandymai dar labiau centralizuoti sprendimus, pastangos vis labiau eurizuoti Europos Sąjungą, siekiant priversti bendrijos nares atsisakyti savo pinigų, steigti Europos finansų ministro pareigybę, siūlymas turėti vieną Europos Sąjungos vadovą reiškia ne ką kitą, kaip aiškią ES kryptį į Jungtinių Europos valstijų kūrimą. Jų pradžia sutaps su Europos pabaigos pradžia“, - sakė europarlamentaras, EP frakcijos „Laisvės ir demokratijos Europa“ vicepirmininkas, Prezidentas R. Paksas.

 

Europos Parlamento nario R. Pakso biuro inf.