R. Paksas. Kodėl reikalavimai mažų lėktuvų naudotojams darosi panašūs į reikalavimus „Boeing“ kampanijai?

2017-02-25

„Maži oro uostai turėtų tapti Europos Sąjungos prioritetu, todėl raginu Komisiją jiems skirti ypatingą dėmesį ir valstybėms narėms suteikti daugiau veiksmingų finansinių priemonių ir instrumentų, padėsiančių išlaikyti mažus regioninius oro uostus“, - diskutuojant dėl pranešimo apie Europos Sąjungos aviacijos strategiją ES plenarinėje sesijoje akcentavo Europos Parlamento narys, frakcijos „Laisvės ir tiesioginės demokratijos Europa“ vicepirmininkas, Prezidentas Rolandas Paksas.

Teigiamai vertindamas daugelyje pranešime esančių siūlymų, politikas atkreipė dėmesį į kai kuriuos aspektus, kurie, jo, manymu, nėra tinkamai įvertinti.

„Kodėl nuolat kalbėdami apie jaunimo užimtumą mes nekalbame apie dėmesį, paramą sportinei aviacijai, sportiniams aerodromams? Kodėl nekontroliuojamai, tiesiog nesulaikomai auga reikalavimai aviacinėms organizacijoms, ypač visuomeninėms? Kodėl reikalavimai taip auga privatiems asmenims, turintiems dviviečius ar keturviečius lėktuvus ir greitai jie bus tokie pat kaip „Boeing“ kompanijos reikalavimai?“, - stebėjosi R. Paksas.

Pasak politiko, lengvosios aviacijos pilotai šiandien oro uostuose susiduria ne tik su vis augančiomis paslaugų kainomis, bet ir su daugybe nereikalingų formalumų, kurių tvarkymas tęsiasi ne vieną valandą.

R. Pakso teigimu, aviacijos strategijoje taip pat nėra pakankamai saugiklių dėl labai dažnai pasitaikančių situacijų, kuomet dėl aviacijos kampanijos ar kitų darbuotojų streiko, keleiviai gaišta laiką ir patiria nuostolius.

„Turėtume išgyvendinti nuo seno aviacijoje gajų posakį, kad ten, kur ji prasideda, tvarkai vietos nebelieka“, - kolegoms parlamentarams sakė jau keturis dešimtmečius piloto licenciją turintis politikas.  

 

Europos Parlamento nario R. Pakso biuro inf.