R. Paksas. Neturime teisės ignoruoti, jog dauguma Lietuvos žmonių nenori euro

2015-03-15

„Neturime teisės ignoruoti fakto, jog dauguma Lietuvos žmonių nenori euro“,- pasisakydamas diskusijoje Europos Parlamente, svarstant pranešimą dėl euro įvedimo Lietuvoje, pabrėžė europarlamentaras Rolandas Paksas.

Pasak R. Pakso, Lietuva 2004 metais stojo į kitokią Europos Sąjungą. Per tuos dešimt metų ji neatpažįstamai yra pasikeitusi: deja, reikėtų konstatuoti, kad mes nesukūrėme tokios Europos bendrijos, kuria piliečiai galėtų pasitikėti, kuri taptų savasties dalimi daugiau nei pusei milijardo europiečių.

„Dauguma lietuvių savo ateitį mato mažiau optimistiškai nei prieš 10 metų: turiu omeny socialinę atskirtį, nedarbą ir žmonių nusivylimą,"- sakė Europos Parlamento  narys R. Paksas.

„Manau, kad lietuvių tautai, prieš daugelį amžių sukūrusiai savo valstybę, jos teisinius pamatus grindusiai statutais ir konstitucijomis, šimtmečiais atkakliai gynusiai savo laisvę ir nepriklausomybę, išsaugojusiai savo dvasią, gimtąją kalbą, raštą ir papročius, tai nėra tik paprastas formalumas. Tai dalies valstybingumo atsisakymas. Daugiau kaip pusė iš 2013 metų pavasarį atliktos apklausos lietuvių buvo neigiamos nuomonės dėl euro įvedimo Lietuvoje. Dauguma žmonių yra neigiamai nusistatę euro atžvilgiu, tačiau politikai į jų nuomonę atsižvelgti nenori“,- konstatavo Rolandas Paksas.

Baigdamas savo pasisakymą,, cituodamas naująjį Europos Komisijos pirmininką Ž.K. Junkerį, sakiusį  „noriu, kad ES priartėtų prie žmonių",  Rolandas Paksas pateikė klausimą: „Pone pirmininke, ar įvesdami eurą prieš daugumos žmonių valią, mes priartinsime Europos Sąjungą prie žmonių?"