R. Paksas. Protu nesuvokiama matematika: kuo daugiau ES lėšų, tuo didesnis skurdas

2018-11-20

„Europos programos turi mažinti socialinę atskirtį, nedarbą, skatinti ekonomikos proveržį. Tačiau kaip žmonėms paaiškinti, kodėl kiekvieno finansavimo laikotarpio pabaigoje, po milijardinių investicijų į daugelį ūkio šakų, skurdo rizikos rodikliai Europos Sąjungoje tampa vis didesni?“, - kalbėdamas Europos Parlamento plenarinėje sesijoje sakė EP frakcijos „Laisvės ir tiesioginės demokratijos Europa“ vicepirmininkas, Prezidentas Rolandas Paksas.

Politiko teigimu, diskusijose dėl daugiametės finansinės programos šiandien svarbu ne tik skaičiai.

„Gerokai svarbiau yra pagrindiniai principai, dėl kurių privalome susitarti. Vienas iš jų – naudingas, racionalus ir efektyvus lėšų panaudojimas“, - sakė jis, pasigesdamas programoje būtent šių dalykų.

„Jeigu finansavimą Gynybos fondui, lyginant su ankstesniu laikotarpiu, numatoma labai daug padidinti, ar tai reiškia, kad Europos Sąjunga kuria ir finansuoja savo kariuomenę ir atsisako kolektyvinio saugumo organizacijos NATO?“, -  savo pasisakyme pabrėžė R. Paksas.

Politikas taip pat kategoriškai pasisakė prieš siūlomo naujo Teisingumo, teisių ir vertybių fondo steigimą. Iš jo, europarlamentaro teigimu, beveik du milijardus eurų numatoma skirti globalistinių vertybių propagandai ir jų įtvirtinimui Europos valstybėse.

„Manau, kad tie du milijardai yra labiau reikalingi žemdirbiams ar Ignalinos atominės elektrinės uždarymo fondui“, - savo nuostatą išsakė frakcijos „Laisvės ir demokratijos Europa“ vicepirmininkas R. Paksas.

Diskusijose dėl naujos daugiametės finansinės programos šiandien svarbu ne tik skaičiai. Gerokai svarbiau yra pagrindiniai principai, dėl kurių privalome susitarti. Vienas iš jų – naudingas, racionalus ir efektyvus lėšų panaudojimas.

Norėtųsi paaiškinimo ir kitu klausimu. Jeigu finansavimą Gynybos fondui, lyginant su ankstesniu laikotarpiu, numatoma padidinti, ar tai reiškia, kad Europos Sąjunga kuria ir finansuoja savo kariuomenę ir atsisako kolektyvinio saugumo organizacijos NATO?

Pone pirmininke, esu kategoriškai prieš naują fondą programoje, pavadintą gal ir gražiu teisingumo, teisių ir vertybių vardu. Kurio pagalba ir beveik 2 milijardais eurų ketinama ginti bei propaguoti globalistines idėjas.

Manau, kad žemdirbiams ar Ignalinos atominės elektrinės uždarymo fondui tie du milijardai labiau reikalingi.