R. Paksas. Vienodos išmokos žemdirbiams ir lėšos atominės uždarymui – svarbiausi derybiniai akcentai Lietuvai dėl naujo ES biudžeto

2018-05-30

R. Paksas. Vienodos išmokos žemdirbiams ir lėšos atominės uždarymui – svarbiausi derybiniai akcentai Lietuvai dėl naujo ES biudžeto

 

„Europos Sąjunga privalo finansuoti Ignalinos atominės elektrinės uždarymą šimtu procentų. Tokia buvo sutartis prieš uždarant atominę elektrinę“, - aiškią savo poziciją diskusijose dėl naujo Europos Sąjungos 2020-2027 metų biudžeto Europos Parlamento posėdyje Strasbūre išsakė jo narys, frakcijos „Laisvės ir tiesioginės demokratijos Europa“ vicepirmininkas, Prezidentas Rolandas Paksas.

 

Savo pasisakyme jis taip pat pabrėžė, kad naujame biudžete nebūtų sumažinta parama žemės ūkiui ir regioninei politikai. „Naujame biudžete turi būti numatytos ir vienodos išmokos visų bendrijos šalių žemdirbiams“, - sakė politikas.

 

Šiuo metu Lietuvos ūkininkams jos yra mažesnės negu didžiųjų ES šalių žemdirbiams. Taip pat ES, motyvuodama dėl Jungtinės Karalystės išstojimo sumažėsiančiomis lėšomis, ketina mažinti ir paramą Lietuvai uždarant Ignalinos atominę elektrinę.

 

R. Paksas įsitikinęs, kad naujas ES biudžetas neturi tapti rimbu, kuriuo ketinama plakti valstybių savarankiškumą ir nepriklausomybę demonstruojančias ar tai daryti ketinsiančias bendrijos nares.

 

R. Paksas pasisakė ir prieš naujų mokesčių, kurie papildytų ES biudžetą, įvedimą.

 

„Negalima dar labiau skurdinti bendrijos valstybių žmonių, jų sąskaita daugiau finansuojant platesnes migrantų perkėlimo programas ir karo pramonės magnatus“, - sakė EP frakcijos „Laisvės ir tiesioginės demokratijos Europa“ vicepirmininkas, Prezidentas R. Paksas.

 

 

Europos Parlamento nario R. Pakso biuro inf.