Rolandas Paksas: „Problema, nusversianti Europos Sąjungos ateitį, yra Katalonijoje“

2017-10-26

„Svarbiausia problema, nusversianti Europos Sąjungos ateitį, šiandien yra Katalonijoje. Tiksliau, Europos vadovų požiūryje, kad žmonės neva griauna demokratiją“, - Europos Parlamente kalbėjo EP narys, frakcijos „Laisvės ir tiesioginės demokratijos Europa“ vicepirmininkas, Prezidentas Rolandas Paksas.

Jis kvietė pagaliau išgirsti Europos intelektualus, kurie sako, kad tikroji Europa yra tautų bendruomenė, turinti savo kalbas, tradicijas, sienas. Politikas priminė dešimties Europos filosofų ir intelektualų manifestą „Europa, kuria galime tikėti“, pasirašytą dar vasaros pradžioje.  

Cituodamas šio pranešimo teiginius, R. Paksas pabrėžė, kad ne primesta imperinė vienybė, kuriama melu ir netgi fizinės jėgos naudojimu, yra Europos Sąjungos ateitis.

„Ne šeimos kaip vyro ir moters sąjungos niekinimas, ne krikščionybės pakeitimas surogatine religija, ne deklaruojamas solidarumas, bet atjauta ir atsigręžimas į svarbiausius Europą vienijančius dalykus yra vienintelis mūsų išlikimo bendrija kelias“, - sakė frakcijos EFDD vicepirmininkas.

Pasak R. Pakso, reikia nustoti kalbėti, kad įvykiai Katalonijoje yra tik Ispanijos vidaus reikalas.

„Prisiminkime JAV prezidento Wudrow Wilson kalboje nusakytą idėją dėl kiekvienos tautos galimybės apsispręsti dėl savo valstybės. Mieli Europos Sąjungos vadovai, sėskite prie derybų stalo kartu su Ispanijos ir Katalonijos politikais ir padėkite jiems rasti optimaliausią ir taikią išeitį iš dabartinės situacijos. Pone Junkeri, pone Tuskai, jūs galite, jūs privalote tai padaryti“, - Europos Parlamente sakė R. Paksas.