Stokholme R. Paksas pasirašys bendrą deklaraciją dėl tiesioginės demokratijos Europoje stiprinimo

2016-11-03

Stokholme R. Paksas pasirašys bendrą deklaraciją dėl tiesioginės demokratijos Europoje stiprinimo

Tiesioginės demokratijos aljansas Europoje (ADDE) Švedijos sostinėje Stokholme lapkričio 4 dieną, penktadienį, dar kartą ketina patvirtinti savo poziciją dėl kitokios Europos.

ADDE yra Europos politinių partijų sąjunga, kurios turi bendrą tikslą sukurti kitokią, demokratiškesnę Europą ir labai skeptiškai vertina šiuo metu esančią neskaidrią ES sistemą.

ADDE veikia atstovai iš Belgijos, Bulgarijos, Čekijos, Prancūzijos, Vokietijos, Italijos, Lietuvos, Lenkijos, Švedijos, Nyderlandų ir Jungtinės Karalystės.

Aljanse yra ir Europos Parlamento narys iš Lietuvos, Prezidentas Rolandas Paksas.

Pasak ADDE vykdančiosios direktorės Yasmine Dehaene, Europos Sąjunga tolsta nuo normalaus demokratinio proceso.

„Svarbiausius, pagrindinius sprendimus priima ne žmonių renkami politikai, bet biurokratai, kurie visiškai nesikonsultuoja su Europos žmonėmis. Tai – viena pagrindinių priežasčių, kodėl Jungtinė Karalystė pademonstravo išskirtinį tiesioginės demokratijos atvejį ir nusprendė balsuoti už Brexit“, - įsitikinusi politikė.

Ji retoriškai klausia, kodėl Europos Sąjunga ir toliau prioritetu laiko Turkijos europinę integraciją, nepaisant visų indikacijų, jog Europos piliečiai tam absoliučiai nepritaria?

„Kodėl su eiliniais piliečiais nėra tariamasi šia, o ir kitomis temomis. Tai turi liautis. Mums reikia apsaugoti savo kultūrines vertybes ir nacionalines tradicijas. Tiesioginė demokratija grąžins nepatenkintus Europos piliečius į politinį procesą jų šalyse ir suteiks jiems galią nulemti jų politinę kryptį“ , - prieš susitikimą Stokholme sakė ADDE vykdančioji direktorė.

Pasak R. Pakso, Švedijos sostinėje politikai diskutuos ir aktualia ES prekybos sutarties su JAV tema, pasikeis nuomonėmis, kiek ir kaip JAV prezidento rinkimai gali turėti įtakos Europos finansams bei ekonomikai, ADDE prezidentas Roger Helmer bei dar aštuonių valstybių politikai pasirašys bendrą deklaraciją.

Susitikimą tiesiogiai bus galima stebėti Facebook šiuo adresu: Facebook.com/addeurope

Europos Parlamento nario, Prezidento Rolando Pakso biuro informacija